Image

Barkod Kalite Ölçümleri

GS1 üye firmaların ürettiği ürünlerin Karekod ve Barkod Kalitelerini ISO/IEC Standartlarına göre veya işletmelerin istedikleri kriterler doğrultusunda Barkod Ölçüm Raporu vererek hem işletmeyi hem de ürünleri güvence altına alıyoruz.

Image

Barkod Eğitimi

Barkod yerleştirme ve basım kuralları, barkod kalitesi gibi konularda firmaların kalite, grafik ve üretim bölümlerine eğitimler veriyoruz.

Günümüz dünyasındaki neredeyse tüm ürünler kodlanmış bilgi sağlamaktadır. Üretici verileri, ürün kimlikleri, fiyatlar, ürün numaraları ve benzeri, makinede okunabilen barkodlara çevrilir. Bu bilgilerin süpermarketlerde ve operasyonel lojistikte birçok yerde hatasız, hızlı ve güvenilir bir şekilde okunması gerekir.

Kullanılan uygulamaların % 99'unu kalite kriterleri tanımlayan 10'dan az farklı kod türü kaplamaktadır. Kodları zamanında doğrulamak, maliyet ve hata risklerini önler.

Image

GS1 Müracaatı

GS1 sistemine göre ürünün marka sahibi (nerede veya kim tarafından üretildiğine bağlı olmaksızın) ürüne barkod numarası verilmesinden sorumludur. Ancak aşağıda belirtilen durumlarda olduğu gibi ürünün marka sahibi, ürünün aynı zamanda üreticisi, dağıtıcısı, ithalatçısı veya perakendecisi olabilir.

● Üretici, ürettiği ürünü kendisine ait olan ya da marka adı altında satıyorsa,
● İthalatçı / toptancı, herhangi bir ülkede ürettirdiği ürünü kendisine ait marka adı altında satıyorsa veya İthalatçı / toptancı üründe değişiklik yapmışsa (örneğin, ürün ambalajında yapılan değişiklikler),
● Perakendeci, herhangi bir ülkede ürettirdiği ürünü kendisine ait marka adı altında satıyorsa,

Ürettiği ürünlere barkod uygulamak isteyen firmaların barkod tescil müracaatlarına yardımcı oluyoruz.