ETİKET NEDİR ?

* Bilgi hizmet sağlayıcı veya Masterfilm Üreticisi firmasından aldığı masterfilmi kullanarak, ürünün ambalajı basılırken, barkod sembollerinin de birlikte basılmasını sağlamak. Bu seçenek, tek bir tip ambalajdan çok miktarda basılacağı zaman ekonomik olmaktadır.

* Eğer firma pek çok farklı ürünü (ürünler barkodlanırken, bir üründeki her ağırlık, renk, ambalaj, sevkiyat birimi değişimi ayrı bir ürün sayılacaktır. Spesifik bir örnek olarak tekstil sektöründe, bir tişörtün bile her rengi ve bu renklerin tüm bedenleri ayrı birer ürün sayılacaktır.) aynı tip standart ambalajda paketliyorsa, bu standart ambalajın üzerine etiket yapıştırma yoluna da gidebilir. Bu sayede pekçok değişik ürün için tek bir ambalaj bastırmak, ve farkı etiket ile belirtmek mümkün olabilecektir. Ayrıca eldeki mevcut barkodsuz ambalajları eritmek ve matbaada barkodun hatalı basılması durumunda üzerini doğru barkodla kapatmak için de firmalar etikete ihtiyaç duyabilmektedirler.

Bu aşamada firma iki yol izleyebilir.

- Bilgi hizmet sağlayıcı veya Masterfilm Üreticisi firmadan temin ettiği masterfilmden etikete baskı yaptırmak; Bu yöntemde direkt baskı gibi çok miktarda etiket bastırılırsa ucuza gelebilir.

- Termal Transfer Baskı : Bilgi hizmet sağlayıcı veya Masterfilm Üreticisi firmasına masterfilm yerine barkodlu etiket basmak için özel hazırlanmış bilgisayar destekli cihazlardan etiket ürettirmek; Az miktarlarda ve acil etiket ihtiyaçları için kaçınılmaz bir alternatiftir.

Termal Transfer Baskı Yöntemi:

Bir şeridin üzerindeki boyanın, ısıtma/bastırma yöntemiyle altından geçen kağıda baskı yaptığı tekniktir.

Basılan bir etiketin birim maliyeti, normal matbaa baskısına göre yüksek gibi görünse de, termal transfer baskıda film, kalıp, klişe gibi sabit maliyetler yoktur. Dolayısıyla az miktarda etiket basılması gerektiğinde, termal transfer baskı yöntemi ucuza gelecektir.

Termal Transfer Baskı Yönteminin Faydaları:

* Az miktarda etiket baskısı için oldukça ucuz bir çözümdür.

* Acil etiket ihtiyaçlarına, çok kısa sürelerde yanıt vermek için kaçınılmaz çözümdür.

* Matbaa baskısında, filmden baskıya uzanan yolda barkod sembollerinin gereğinden fazla incelerek yada kalınlaşarak kimi zaman barkodun okunamamasına neden olabildiği defalarca gözlemlenmiştir. Termal transfer baskıda etiketin dizaynı bilgisayarda yapılıp etikete direkt bilgisayardan basıldığından, pratik ve güvenlidir.

* Etikette yer alması zaman zaman gerekebilen seri no ve numaratörün rahatlıkla basılabilmesine olanak verir. Üstelik numaratörlü barkod gibi matbaa tekniğiyle basılması imkansız işleri bu teknikle basmak mümkündür.

Tiryakiler Ltd. Şti. bu sistemi kullanarak müşterilerinin acil etiket ihtiyaçlarına çözüm sunmaya çalışmaktadır.

Дървени летви - колчета http://www.emsien3.com/letvi от ЕМСИЕН-3
Дървени талпи http://www.emsien3.com/талпи от ЕМСИЕН-3

Bağlantılar

 

İletişim

Hasan Önel Cad. No:69
Firuzköy - Avcılar- İstanbul

Tel:    +90 212 690 0014
Gsm: +90 530 330 7000
Fax:   +90 212 690 3536
Mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.