BARKODLU SİSTEME NASIL GEÇİŞ YAPILIR ?

 • Bunun için öncelikle mevcut kullandığınız ticari muhasebe programının barkod modülü içerip içermediğini ticari programınızı aldığınız yerden öğrenmelisiniz. Eğer yoksa ayrıca bir modül olarak satın alabilirsiniz.
   
 • Bunun ardından ;  barkodlu sistemi sadece kendi iç stok düzeninizi sağlamak için mi , yoksa dışarı satışta da mı kullanacağınıza karar vermeniz gerekir.  Örneğin, diyelim ürettiğiniz ürünler mağazalarda satılıyor , satıldıkları yerlerde de mecburen barkod gerekiyor. Bu durumda sizin firmanıza özel EAN kodu almanız gerekecektir.
   
 • EAN kodu Türkiye'de, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesine bağlı bulunam Milli Mal Numaralama Merkezi tarafından verilmektedir. EAN-UCC sistemini kullanmak isteyen üretici, ithalatçı, ihracatçı ve dağıtıcı firmalar MMNM ye başvurarak üye olmak zorundadırlar.
   
 • Eğer barkodu sadece stok düzeninizi sağlamak için istiyorsanız, buna gerek duymayacaksınız . Barkod modülü eklettiğiniz ticari muhasebe programı ile çok basit tek adımda , tüm stok kodlarınız için ayrı ayrı barkod numarası oluşturulacaktır.
   
 • Barkodlu sisteme geçişin ilk gereği olan yazılım konusunun çözülmesi ve ENA numarasının alınmasından sonra , sadece barkodları basmak için barkod yazıcı ve bilgileri sisteme aktarmak için okuyucu veya el terminali gerekecektir.
Дървени летви - колчета http://www.emsien3.com/letvi от ЕМСИЕН-3
Дървени талпи http://www.emsien3.com/талпи от ЕМСИЕН-3

Bağlantılar

 

İletişim

Hasan Önel Cad. No:69
Firuzköy - Avcılar- İstanbul

Tel:    +90 212 690 0014
Gsm: +90 530 330 7000
Fax:   +90 212 690 3536
Mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.