ECO TERMAL ETİKET

Eco (Ekonomik) Termal etiket, yüzeyinde taşıdığı termal tabakaya barkod yazıcı makinenin baş bölgesi tarafından ısı verilmesi yoluyla baskı almaktadır. Direkt termal yöntem olarak adlandırılan bu ısı lamine etme işlemi, mürekkep malzemesine gerek duymamakta, dolayısıyla ribon kullanılmamaktadır. Termal etiketler üzerine baskı alma işlemi maliyetin en düşük olduğu baskı yöntemidir. Eco termal etiketin ısıya duyarlı yüzey yapısı onu diğer çevre etmenlerine karşı dayanıksız kılmaktadır. Üzerinde koruyucu bir katman barındırmadığından ortamın ısısından, ışıktan, sudan ve nemden etkilenme süresi oldukça kısıtlıdır. Kısa kullanım ömrü olan Ecotermal etiket bu süreyi aştığında bayatlama sürecine girer ve kararmaya başlar.

LAMİNE TERMAL ETİKET

Lamine Termal etiket, yüzeyine ısı uygulanması sonucu baskı alınabilen termal etiket grubundandır. Bu tip etiketlerin genel özelliklerini taşıyan fakat yüzeyi üzerinde ilaveten koruyucu tabaka bulunduran etiket çeşididir. Böylelikle dış etmenlere karşı direnci arttırılmış bir etiket haline gelmiştir. Darbe ve sürtünmelere, ısıya, ışığa, alkol, su ve yağ gibi sıvı maddelere karşı Eko termal etiketten daha uzun süre dayanıklı kalabilmektedir. Raf ömrü yüzde 50 oranında arttırılmıştır. Diğer termal etiketlerde olduğu gibi Lamine Termal Etiketten de direkt termal yöntemiyle baskı alınmaktadır. Ribon sarf malzemesine ihtiyaç duymayan bu yöntemin maliyeti oldukça düşüktür. Dayanıklılığı arttırılmış bir termal etiket olsa da Lamine termal etiket de kısa süreli kullanımlar için tavsiye edilmektedir. Ortalama 9 ay içerisinde kararma ve bozulma yaşayabilmektedir.

Tüm etiket ölçüleri için bizimle irtibata geçiniz.

 

 

Дървени летви - колчета http://www.emsien3.com/letvi от ЕМСИЕН-3
Дървени талпи http://www.emsien3.com/талпи от ЕМСИЕН-3

Bağlantılar

 

İletişim

Hasan Önel Cad. No:69
Firuzköy - Avcılar- İstanbul

Tel:    +90 212 690 0014
Gsm: +90 530 330 7000
Fax:   +90 212 690 3536
Mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.